Rzeżączka – zapobieganie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tak jak w wypadku wszelkich chorób wenerycznych najlepszym środkiem zapobiegawczym jest abstynencja seksualna bądź ograniczenie się do jednego, stałego i przebadanego partnera. Jeśli jednak naszym wyborem pada życie pełne przygodnego seksu trzeba zachować środki ostrożności.

Po pierwsze – prezerwatywa. I to stosowana tak podczas seksu pochwowego, jak i oralnego czy analnego. Nie chroni ona przed rzeżączką zupełnie, jednak znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania. Dodatkowo ochronisz się w ten sposób również przed innymi niebezpiecznymi wirusami i bakteriami.

Znaczącym powodem ku zaniechaniu czynności seksualnej powinny być widoczne ślady zakażenia u partnera / partnerki. Nie warto angażować się w przygodny kontakt z kimś, kogo doświadczyła wysypka, ból czy nietypowe upławy.

Zapamiętaj, że w chwili zdiagnozowania warto powiadomić wszystkich byłych partnerów seksualnych o możliwości bycia nosicielem. Choroba może przebiegać u nich bezobjawowo. Bycie nosicielem nie jest powodem do wstydu a przyznanie się może doprowadzić do zmniejszenia się epidemii. Podczas terapii należy zachować absolutną abstynencję seksualną do czasu zakończenia leczenia.

Jeśli ograniczasz swoje łóżkowe współżycie tylko do jednego partnera / partnerki warto namówić drugą osobę na profilaktyczne przebadanie. Nie jest to oznaka nieufności, tylko zdrowego podejścia do związku i swojego życia.

O Marzena Wielgus 56 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*